Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-27T19:52:18+01:00
Szczęście jest pojęciem względnym, niektórzy odszukują je w miłości, pogłębianiu wiedzy, w codziennych prozaicznych czynnościach, inni zaś za wszelką cenę próbują je zdobyć, nie bacząc na koszty jakie poniosą. Czy szczęście może zostać zapewnione jedynie przez dobra materialne? Czy człowiek musi kupić wszystko, aby osiągnąć stan szczęścia? W swojej pracy postaram się odpowiedzieć na zadane powyżej pytania.

Warto zajrzeć do literatury, aby zagłębić się w ten temat. Na przykładzie głównego bohatera "Skąpca" możemy wywnioskować, że pieniądze nie są w stanie zapewnić szczęścia, co za tym idzie dobra materialne nie gwarantują nam spokoju ducha. Główny bohater jest bogatym człowiekiem podeszłym wieku, jednak nie potrafi czerpać szczęścia z majątku jaki posiada. Nie dość, że przez swój majątek krzywdzi osoby znajdujące się w jego najbliżyszym otoczeniu, to sam czuje się samotny i nie czerpie żadnych uciech ze swego majątku.

Kolejnym argumentem, który bezsprzecznie opowiada się za tym, że dobra materialne nie gwarantują szczęścia jest miłość. Analizując "Dzieje Tristana i Izoldy" czy słynnego Romea i Julii możemy dostrzeć, że są oni szczęśliwy, choć nie posiadają ogromych majątków i nie zaspakaja swoich potrzeb materialnych. Do szczęścia wystarcza im jedynie obecność drugiej osoby, nie liczą się dla nich kosztowności, piękne przedmioty, które i tak nie mają znaczenia w obliczu potęgi miłości, która zapewnia czyste szczęście.

Z przytoczonych przeze mnie argumentów wynika, że przedmioty przez nas kupowane wcale nie muszę dac nam szczęscia, może ono ukrywać sie głeboko w naszej podświadomości-wystarczy je tylko obudzić i dostrzegać pozytywne strony każdego dnia, czerpać radość z każdej chwil.

1 5 1