Beata kupila 3 kilogramy jabłek oraz 2 kilogramy grusek i zapłacila za nie 13,50 zł.Gdyby kupiła po 3 kg gruszek i jabłek zapłacilaby 18,00 zł.Ceny 1 kilograma jabłek oraz 1 kilograma gruszek wynosily:
a)cena jbłek 4,50zl,cena gruszek 9 zł
b)cena jabłek 1,50 zł,cena gruszek 4,50 zł
c)cena jabłek 9 zł,cena gruszek 4,50 zl
d)cena jabłek 4,50 zł,cena gruszek 1,50 zł

2

Odpowiedzi

2010-03-21T19:25:18+01:00
3x+3y=18
3x+2y=13,5


-3x-3y=-18
3x+2y=13,5

y=4,5

3x+3.4,5=18
3x=18-13,5
3x=4,5
x=1,5

Odp: b
2 4 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-21T19:31:20+01:00
X-cena jabłek
y-cena gruszek

{3x+2y=13,5
3x+3y=18 /*(-1)

{3x+2y=13,5
-3x-3y=-18

-y= -4,5 /*(-1)
y=4,5

3x+2y=13,5
3x+2*4,5=13,5
3x+9=13,5
3x=13,5-9
3x=4,5 /:3
x=1,5

{x=1,5 cena jabłek
y=4,5 cena gruszek


odpowiedź b
3 3 3