1. 1 kg cukierków kosztuje 16 zł . Ile trzeba zapłacić za 40 dag cukierków ?
2. Ile trzeba zapłacić za 1,38 kg tego ciasta [ ciasto kosztuje 21zł za kg ]
3. Basia kupiła 1 kg 28 dag winogrona po 6,50 zł . Ewa kupiła 1,78 kg takich samych winogron . Ile zapłaciła ?
4. Kilogram gruszek kosztuje 4 , 30 zł a kilogram śliwek jest o 1,20zł droższy . Z 50 dag śliwek ile trzeba zapłacić ?
5.Za 0,5 kg sera zapłacono 9zł . Ile kosztuje 75 dag tego sera ?
6. Pani Zyskowska kupowała wędlinę . Ile kosztuje kilogram tej wędliny ? [ wędlina 0,30 kg , 6,60 zł ]
7. Za 1 kilogram ryby trzeba zapłacić 49,99 zł . Za 85 dag tej ryby ile trzeba zapłacić ?
8. Dwulitrowa butelka napoju '' Same witaminy '' kosztuje 3 ,99 zł a tej samej wielkości butelka napoju '' Tylko witaminy jest 2,5 razy droższa . Butelka napoju '' Tylko witaminy '' kosztuje mniej wiecej ?









Proszę o obliczenia ;D

2

Odpowiedzi

2010-03-21T19:33:05+01:00
1) 1kg - 16zł
0,4kg- x
x= 6,4zł
2) 1,38kg - x
1kg - 21zł
x =28.98zł
4) 1kg śliwek - 4,30+ 1.20 =5.50zł
1 kg -5.50
0,5kg - x
x= 2,75zł
3) 1,28 - 6,50
1.78 - X
x= 9,03
5) 0,5 - 9zł
0,75 -X
x= 13,5
6) 0,3kg - 6.60
1kg - x
x= 22zł
7) 1kg -49,99
0,85kg -x
x= 42,49zł
8) 3.99*2,5 =9,97
12 3 12
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-21T20:04:03+01:00
1.40dag=0.40kg x 16zł=6.4zł
2.1,38 kg 21.00zł=28.98zł
3.1 kg 28 dag x 6,50 zł=8.32zł-Basia
1,78 kg x 6,50 zł=11.57zł-Ewa
4. 4 , 30 zł + 1,20zł =5.50zł
0.50kg x 5.50zł=2.75zł
5.0,5 kgx9zł=4.5zł+9zł=13.50zł
6. 6.60zł x 3=19.80zł
6.60zł x 0,30kg=1.98zł+19.80zł=21.78zł-kg szynki
7.0.85kg x 49,99 zł=42zł ok.
8.3 ,99 zł x 2,5=9.80zł




23 4 23