Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-21T20:35:15+01:00
walki polityczne

Obraz rzeczywistości polskiej oscyluje dzisiaj pomiędzy dwoma skrajnościami: jedna, malowana przez polityków i media przedstawia kraj, który zdaje się być w ich oczach normalnym i podobnym do każdego kraju zachodniego, a druga postulowana przez środowiska zaniepokojone nie tyle tym, co się dzieje, lub nie dzieje w płaszczyźnie materialnej, ile wyeliminowaniem poza nawias głównego nurtu życia publicznego aspektów moralnych i humanistycznych. Analiza wytwórologiczna wyjaśnia formalnie dlaczego żadna z tych ideologii nie jest jednak w stanie rozwiązać prawdziwych problemów kraju i Państwa, co potwierdza dobitnie praktyka ostatnich 15 lat.

walki zbrojne
50 rocznica Października 1956, skłania do poszukiwania syntezy. Miejsca tego wydarzenia w długim okresie walki o Polskę Niepodległą – która zaistniała w 1989 r. Skłaniają mnie do tego własne doświadczenia świadka i okresami aktywnego uczestnika, zaczynającego działalność właśnie w 1956 roku. Jednocześnie aktualnie jestem zaangażowany poprzez Fundację „Polska się Upomni” w lata 1944 – 1956. Ten z kolei okres, jako czas moich lat młodzieńczych pozostał we mnie jako „szkło bolesne tamtych dni” ,czyniąc antykomunizm podstawą moich poglądów i działań.
Temat jest rozległy dotyczy złożonych zjawisk społecznych i politycznych o historycznym wymiarze, dlatego muszę posłużyć się zapisem telegraficznym, mocno uproszczonym.