Odpowiedzi

2010-03-21T19:45:02+01:00
12.5kg-------21.25zł
18kg----------xzł
x=18*21,25 / 12,5
x= 30,6zł

3 5 3
2010-03-21T19:45:06+01:00
Za 12,5 kg jabłek zapłacono 21,25 zł.Ile trzeba zapłacić za 18 kg tych samych jabłek?

12,5 --- 21,25
18 ---- x

12,5x= 382,5
x=30,6

Odp. Za 18kg tych jablek należy zapłacić 30,6 zł
5 4 5
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-21T19:46:04+01:00
12,5 kg ----- 21,25zł
18kg ------ x

12,5x=21,25*18
12,5x=382,5 / :12,5
x=30,6 zł

Odp.: Za 18 kg tych samych jabłek trzeba zapłacić 30,6 zł.
8 4 8