×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

1.odczytaj tekst, przekształcając poszczególne zdania tak, aby uniknąć powtórzeń wyrazu który.Zastosuj w tym celu imiesłowy przymiotnikowe.

Kamilę otoczył krąg rówieśników, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś o Anglii. Podobało im się, że nauczyła mówić po angielsku z akcentem, który brzmiał brytyjsko. Kamila opowiadała o białych klifach w Dover, które podziwiała ze statku. Wspomniała także katedrę w Canterbury, która jest najdłuższym średniowiecznym kościołem w Europie. Wszyscy oglądali zdjęcia, które przyniosła Kamila.

2.Frazeologizmy do pojęcia "być na dobrej drodze życia" (jakieś słowa pochodne czy bliskoznaczne związane z tym)wiecie o co chodzi?
3

Odpowiedzi

2009-10-27T20:07:32+00:00
Kamilę otoczył krąg rówieśników chcących dowiedzieć się czegoś o Anglii. Podobało im się, że nauczyła się mówić po angielsku z brytyjskim akcentem. Kamila opowiadała o podziwianych ze statku białych klifach w Dover. Wspominała także katedrę Cantenbury- najdluższy średniowieczny kościół w Europie. Wszyscy oglądali przyniesione przez nią zdjęcia.

Drugiego niestety nie wiem
10 2 10
2009-10-27T20:15:15+00:00
Kamilę otoczył krąg rówieśników, chcących dowiedzieć się czegoś o Anglii. Podobało im się, że nauczyła mówić po angielsku z akcentem, brzmiącym brytyjsko. Kamila opowiadała o białych klifach w Dover, podziwianych ze statku. Wspomniała także katedrę w Canterbury, ? średniowiecznym kościołem w Europie. Wszyscy oglądali zdjęcia, przyniesione przez Kamilę.

być na dobrej drodze życia - no, że się dobrze powodzi i idzie się w dobrym kierunku ;p
7 4 7
2009-10-27T20:34:33+00:00
Kamilę otoczył krąg rówieśników, chcących dowiedzieć się czegoś o anglii.podobało im się, że nauczyła mówić po angielsku z akcentem, brzmiącym brytyjsko.kamila opowiadała o białych klifach w dover, podziwianych ze statku.wspomniała także katedrę w canterbury, będącą średniowiecznym kościołem w europie.wszyscy oglądali zdjęcia, przyniesione przez kamilę.

2. Być na dobrej drodze życia - być uczynnym, żyć w dostatku .
10 3 10
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci