×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Jak wspolczesni ludzie odnosza sie do zagadnienia smierci? Przedstaw swoj stosunek do tego problemu (20 linijek zeszytu)

Bardzo prosze o szybka pomoc! serdecznie z gory dziekuje :)
2

Odpowiedzi

2009-10-27T21:12:41+00:00
Śmierć zawsze była bardzo dużym przeżyciem.Szczególnie gdy umiera ktoś bliski.Wiąże się to z bardzo dużym stresem.Wydaje mi się ,że współcześni ludzie podchodzą do śmierci w sposób bardziej spokojniejszy ,jeżeli można powiedzieć o spokoju w takiej chwili.W dzisiejszych czasach ludzie są bardziej otwarci na te tematy i jest wiele religii,które w sposób jasny i otwarty odpowiadają na wiele nurtujących pytań.Kiedyś ceremonia pogrzebowa przebiegała w sposób bardzo przybijający.Na pogrzebie pojawiały się tak zwane płaczki i robiły lament,niejednokrotnie jeszcze bardziej pogrążając w żalu.Oprawa pogrzebu również była nieszczególnie ciekawa.Grabarze w brudnych kufajkach i z łopatami,czekając na swoją ofiarę.W tej chwili oprawa jest spokojna,cicha,dorzeczna i robiona najdelikatniej aby przybyli na pogrzeb doznali chodz minimalnego ukojenia bólu,po stracie .
10 3 10
2009-10-27T21:18:49+00:00
Śmierć jest nieodłączną częścią ludzkiej egzystencji. Od chwili przyjścia na świat zbliżamy się do niej. Na co dzień nie rozmawiamy o śmierci. Jest ona uważana za wstąpienie w drugie życie. Jest ona odejściem z jednego świata a przeniesieniem się do innego. Chrześcijanie wieżą, że istnieje inny świat po śmierci. Zmarli idą do nieba, do piekła albo do czyśćca. Dusza w niebie jest w raju, który kiedyś ludzie utracili, w piekle są ludzie którzy cierpią. W czyśćcu zaś ludzie odpokutowują za grzechy popełnione na ziemi. Współcześni ludzie nie są tak bardzo religijni jak dawniej. Dziś mało jest ludzi uznających śmierć za świętość, za szczęśliwe zdarzenie. Myślimy, że jest to najgorsze co może nas spotkać. Ludzie od zawsze zadają sobie pytanie czy ,,istnieje Bóg?" Niektórzy mlodzi ludzie nie mają szacunku dla śmierci. Popełniają samobójstwa. Myślą może, że po śmierci skończą się ich problemy, a tak naprawdę odbierają sobie życie, które dał im Bóg. Współcześni ludzie boją się śmierci. Boimy się jej bo jest niewiadoma. Istnieje wiele wyobrażeń śmierci. Śmierć, to największa niewiadoma dla współczesnego człowieka. Jedni odnoszą się do niej, jako szczęśliwego zakończenia życia, a inni za ciemny, ponury koniec wszystkiego.
Śmierć jest naturalną częścią życia i wcześniej czy później każdemu z nas przyjdzie stawić nam czoła. Śmierć możemy ignorować lub trzeźwo o niej myśleć i oswajać się z nią. Możemy pomagać umierającym i wspierać ich w ostatnich chwilach ich życia.
25 4 25
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci