Odpowiedzi

2010-03-22T14:07:42+01:00
0,45kg -- 2,25
1kg -- x
x= 5 zł/kg
2010-03-22T14:08:34+01:00
2zł25gr=225gr
225gr:45dag=5gr-tyle kosztuje 1 dag
5gr*100dag=500gr=5zł
Odp.:1 kg pomidorów kosztuje 5 zł.
2010-03-22T14:08:51+01:00
1kg - x
45 dag - 2 zł 25 gr

1kg - x
0,45kg - 225 gr

x = (1kg * 2,25zł)/0,45kg
x = 5zł