Odpowiedzi

2010-03-22T15:13:15+01:00
X-cena początkowa grzybów za 1 kg
13(x+10)=15x
13x+10=15x
2x=130/2
x=65
przed podwyżką kosztował 65 zł
11 4 11
2010-03-22T15:14:54+01:00
X-stara cena
y-nowa cena

x+10=y
13y=15x

y=x+10
13(x+10)=15x

y=x+10
13x+130=15x

y=x+10
-2x=-130/:-2

y=x+10
x=65

y=65+10=75

przed podwyzka towar kosztowal 65zl
3 3 3