×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-10-28T09:06:50+00:00
Budowa długopisu nie jest skomplikowana. Wewnątrz obudowy znajduje się rurka wypełniona tuszem, zakończona obsadką, wewnątrz której umiejscowiona jest kulka mająca średnicę około 1 mm. W trakcie pisania kulka obracając się rozprowadza równomiernie tusz na kartce.
Swobodne obracanie kulki umożliwia gniazdo, w którym jest ona osadzona, zapobiega ono również jej wypadaniu. Niewielka przestrzeń pomiędzy kulką a gniazdem umożliwia wypływanie tuszu, jednak jest na tyle małe że siły kapilarne utrzymują tusz w środku gdy długopisu nie używamy.
3 3 3
2009-10-28T09:09:48+00:00
Długopis składa sie z
obudowu
rurki wypełnionej tłuszem zakończonej obsatka
w obsatce znajduje sie 1mm kulka która podczas pisania obraca sie rozprowadzając równmiernie tłusz po kartce papieru
Kulka jest osadzona w gnieździe, które umożliwia jej swobodne obracanie, natomiast zapobiega jej wypadaniu. Pomiędzy kulką a gniazdem znajduje się niewielka przestrzeń, przez którą wypływa tusz. Przestrzeń ta jest na tyle mała, że jeśli długopis nie jest używany, to siły kapilarne utrzymują tusz w środku. Takie same rozwiązania techniczne użyte są również w innych urządzeniach – np. w obudowie antyperspirantów "w kulce"
2 3 2
2009-10-28T09:18:22+00:00
Długopis wynalazł w 1938 roku László Bíró - pochodzący z Węgier artysta i dziennikarz.
Budowa długopisu: Wewnątrz obudowy znajduje się rurka wypełniona tuszem, zakończona obsadką, wewnątrz której umiejscowiona jest kulka mająca średnicę około 1 mm. W trakcie pisania kulka obracając się rozprowadza równomiernie tusz na kartce. Swobodne obracanie kulki umożliwia gniazdo, w którym jest ona osadzona, zapobiega ono również jej wypadaniu. Niewielka przestrzeń pomiędzy kulką a gniazdem umożliwia wypływanie tuszu, jednak jest na tyle małe że siły kapilarne utrzymują tusz w środku gdy długopisu nie używamy.
2 1 2
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci