PROSZĘ O PRZYKŁADY

Zad.1
Jeden jogurt EKO kosztuje 1,80zł. Jarek ma 32zł kieszonkowego. Na ile dni wystarczy mu pieniędzy, aby codziennie kupować po 2 jogurty EKO?

Zad.2
Na straganie obok leśniczówki sprzedawane były jagody i poziomki. Karolina kupiła 3 szklanki poziomek po 2,70zł, a Michał dwa razy więcej szklanek jagód. Michał zapłacił za swoje zakupy o 30gr więcej niż Karolina. Ile kosztowała szklanka jagód?

2

Odpowiedzi

2010-03-22T15:36:56+01:00
1.

1,8*2=3,6 - tyle wydaje codziennie

32/3,60=8,8 - wystarczy mu na 8 dni


2.

3* 2,70= 8,1 - tyle zapłaciła Karolina za poziomki

8,1+0,3= 8,4 - tyle zaplacił michał za jagody

8,4 /6=1,4 - cena szklanki jagód
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-22T15:39:56+01:00
Zad.1
Jeden jogurt EKO kosztuje 1,80zł. Jarek ma 32zł kieszonkowego. Na ile dni wystarczy mu pieniędzy, aby codziennie kupować po 2 jogurty EKO?
1,80*2=3,6
32:3,6=8
32-28,80=3,20
odp.Pieniędzy na 2 jogurty wystarczy na 8dni i zostanie 3,20reszty.

Zad.2
Na straganie obok leśniczówki sprzedawane były jagody i poziomki. Karolina kupiła 3 szklanki poziomek po 2,70zł, a Michał dwa razy więcej szklanek jagód. Michał zapłacił za swoje zakupy o 30gr więcej niż Karolina. Ile kosztowała szklanka jagód?

3*2,7=8,10
8,10+0,30=8,40
8,40:6=1,40
Szklanka jagód kosztowała 1,40