Za 8 lizaków zapłacono 9,60 zł. ile nalezy zaplacic za 6 takich lizakow ?

Mama kupila 2,6 kg truskawek, z czego 0,4 przeznaczyla na placek, 0,35 pozostalych na kompot, a reszte na koktajl. ile dag truskawek przeznaczyla mama na koktajl ?

3

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-22T15:51:33+01:00
1.2*6=7.20

2.6-0.4-0.35=1.85
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-22T15:52:50+01:00
1. 9,60zł:8=1,20zł
1,20zł∧6=7,20zł

2. 0,4+0,35=0,75
2,6-0,75=1,85 kg
2010-03-22T15:54:03+01:00
Za 8 lizaków zapłacono 9,60 zł. ile nalezy zaplacic za 6 takich lizakow ?

8x=9,60
x=1,20-cena 1 lizaka
6*1,20=7,20

Za 6 lizaków trzeba zapłacic 7,20

Mama kupila 2,6 kg truskawek, z czego 0,4 przeznaczyla na placek, 0,35 pozostalych na kompot, a reszte na koktajl. ile dag truskawek przeznaczyla mama na koktajl ?
2,6*0,4=1,04 -0,4 przeznaczyla na placek
2,6-1,04=1,56
1,56*0,35=0,546 -0,35 pozostalych na kompot
1,56-0,546=1,014

1,014 truskawek przeznaczyla mama na koktajl