1. Za półtora kg mandarynek Krzysiek zapłacił 7,20zł. Ile kosztuje 1kg mandarynek?
2. Samolot z Krakowa do Shikago przelatuje 7603km. Lot trwa 10,20h. Najdalszy lot jaki może wykonać to 14 000km.
a) Przedstaw lot m minutach.
b) Ile km z dokładnością do 1m może przelecieć ten samolot w czasie 1min, gdyby leciał z tą samą prędkością??

1

Odpowiedzi

2010-03-22T16:14:43+01:00
X*1,5=7,2
x=7,2/1,5
x=4,8

Odp 1 kg mandarynek kosztuje 4,8 zł :)

b) 10h20min=620 min 7603/620=12,262 km
a) 14000/12,262=1141,7 min
1 5 1