Z 1 .
a) Z nieszczelnego kranu w ciągu minuty wycieka około 60 mililitrów (ml) wody. Ile litrów wody '' wykapie '' z tego kranu w ciągu godziny ? A w ciągu doby ?
b) Ile by kosztowała ta woda , gdyby kapała przez cały tydzień ? Przyjmij , że 1 m 3 zimnej wody kosztuje 2,80 zł .
c) A ile kosztowałoby roczne kapanie tego kranu ?
z 2 .
Akwarium w kształcie prostopadłościanu o podstawie 60 cm · 30 cm i wysokości 40 cm kosztuje w sklepie 305 zł . Takie samo akwarium może być wykonane na zamówienie w zakładzie szklarskim - wtedy płaci się 3,15 zł za każdy dm² powierzchni akwarium . Czy bardziej opłaca się kupić akwarium w sklepie , czy też zlecić jego wykonanie ?

Prosze o szybką i dobrą odpowiedź ; * I jeszcze drugie zadanie musi być obliczone . Jeśli ktoś zrobi tylko 1 zadanie to zgłaszam spam ; ) dziękii xd .

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-22T17:39:56+01:00
A)godzina:60*60=3600mil=3,6 l
doba: 3600*24=86400mil=86,4l
b)86,4l*7=604,8l=604,8m3*2,80=1693,44zl
c)86,4l*365=31536m3
31536*2.80=88300.80zl

2
60*30*40=72000cm2=720dm2
720*3,15=2268

Lepiej kupic w sklepie.