Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-22T17:27:03+01:00
Ostatnio coraz częściej mówi się o równouprawnieniu kobiet i mężczyzn.
Dawniej odmawiano kobietom praw, które posiadali mężczyźni.
W Polsce "niby" jest równouprawnienie, ale gdzie bynie spojrzec prawie wszedzie na wysokich stanowiskach postawieni samezczyzni. Dlaczego tak jest??
Przeciez kobiety maja prawodo szczescia w niemniejszymstopniu niz mezczyzni.
Stwierdzone jest nawet, ze to wlasnie kobiety posiadaja wyzszy iloraz inteligencji od mezczyzn oraz latwiej przyswajaja wiedze.
Niestety, wiele mezczyzn uwaza inaczej. Sdza, ze kobiety powinny pracowac w domu i pod zadnym pozorem nie moga odnosic sukcesow zawodowych.
Kobiety sa bardziej odpowiedzialne. Mogą przeciez pracowac na rowni z mezczyznami.Ostatnio pojawił się "modny" problem ciąży u nastolatek. „Siedemnasto- czy osiemnastoletnia dziewczyna zachodzi w ciąże i najczęściej zostaje porzucona przez swojego partnera i pozostawiona z problemem urodzenia i wychowania dziecka. Przypadkowa ciąża jest postrzegana przez społeczeństwo polskie jedynie jako problem kobiety - to o dziewczynie, nie o chłopaku, mówi się, ze „wpadła”. A przecież, jak wiadomo, kobieta sama w ciąże nie zajdzie, do tego potrzeba dwóch osób. To, że nosi w sobie dziecko nie oznacza wcale, iż jest ona całkowicie za to odpowiedzialna. Większość jednak tego nie rozumie i uważa kobietę za jedyna odpowiedzialna za swoja ciąże osobę, która sama powinna zająć się dzieckiem. Sprawa równouprawnienia kobiet i mężczyzn jest bardzo delikatna kwestia. Każde słowo, każde działanie może być uznane przez druga osobę za dyskryminacje. Dyskryminacja zawsze była jest i będzie a to z tej prostej przyczyny, ze kobieta i mężczyzna w duzym stopniu sie od siebie różnią. Różnice są widoczne przede wszystkim w naszej budowie fizycznej.
9 3 9