Zakupiles na targu 50kg jablek po cenie hurtoweji zaplaciles za nie 100zlotych. w sklepie kilogram jablek tej samej odmiany kosztowal2zl i 60gr.oblicz ile zaoszczedziles kupujac jablka po cenie hurtowej
plis odpowiedz dam najlepsze

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-22T18:59:43+01:00
260*50=130zł
130zł-100zł=30zł
zaoszczędziłeś 30 zł
te zadanie było na spr. kompetencji
2010-03-22T18:59:50+01:00
100zl:50kg= 2zl za kg

2.6zl * 50 kg= 130zl

130zl - 100zl= 30zl tyle zaoszczedzilam