1. Małgosia ma do przeczytania 120 stron tekstu. Na razie przeczytała ich jedną trzecią. Ile stron pozostało jej jeszcze do przeczytania?

A. 40 B. 30 C. 80 D. 60



2. Tata Ani zarabia 1700 zł, a mama o 200 zł mniej. Ile złotych zarabiają w sumie rodzice Ani?

A. 1500 zł B. 3400 zł C. 3200 zł D. 3000 zł



3. Pociąg „Tatry” wyjeżdża z Zakopanego o godzinie 19:00 i przyjeżdża do Gdyni o godzinie 10:20następnego dnia rano. Jak długo trwa podróż tym pociągiem z Zakopanego do Gdyni?

A. 8 godz. 40 min B. 15 godz. 20 min C. 9 godz. 20 min D. 10 godz. 20 min



4. Woda stanowi około 2/3 masy całego organizmu człowieka. Marcin waży 42 kilogramy. Ile wody zawiera jego organizm?

A. około 14 kg B. około 21 kg C. około 28 kg D. około 35 kg



5. Pod koniec lipca Agnieszka kupiła pierwsze śliwki. Za 25 dag zapłaciła 1,80 zł. W sierpniu śliwki były już dwa razy tańsze. Ile kosztował kilogram śliwek w sierpniu?

A. 0,90 zł B. 7,20 zł C. 3,60 zł D. 0,45 zł



6. W sklepie ze słodyczami można kupić dwa rodzaje cukierków: „Pawełki” po 10 zł 50 gr za kilogram oraz „Marcinki” – 1,2 razy droższe od „Pawełków”. Ile reszty zostanie z banknotu o nominale 20 zł po zakupieniu 30 dag „Pawełków” i 0,6 kg „Marcinków”?



7. Jeśli do naczynia o pionowych ścianach wpadło w czasie deszczu tyle wody, że utworzyła ona na dnie warstwę o głębokości 2 mm, to mówimy, że spadły 2mm wody. Do prostopadłościennego rowu o wymiarach dna 4m × 8m spadło 8mm deszczu. Ile wiader o pojemności
10 litrów potrzeba, aby zmieścić taką ilość wody?



8. W ciele meduzy 19/20 masy stanowi woda. Ile gramów ważą substancje inne niż woda w ciele meduzy o wadze 18 dekagramów?



9. Działka ma kształt prostokąta, którego szerokość wynosi 28 metrów, a długość jest dwa razy większa. Na warzywa przeznaczono 3/4 powierzchni działki, a pozostałą część na pasiekę. Ile arów działki przeznaczono na pasiekę?



10. Jedna łyżeczka miodu waży około 7,2 g. Pan Tomasz wypija codziennie szklankę wody z 4 łyżeczkami miodu, a jego żona – z 1 łyżeczką.
Na ile dni wystarczy im słoik zawierający 540 g miodu?

PROSZE O SZYBKIE ZROBIENIE TEGO BO NA JUTRO

2

Odpowiedzi

2010-03-22T19:21:25+01:00
1. Małgosia ma do przeczytania 120 stron tekstu. Na razie przeczytała ich jedną trzecią. Ile stron pozostało jej jeszcze do przeczytania?
C. 80

2. Tata Ani zarabia 1700 zł, a mama o 200 zł mniej. Ile złotych zarabiają w sumie rodzice Ani?
1700 + (1700-200)=1700+1500=3200zł

C. 3200 zł


3. Pociąg „Tatry” wyjeżdża z Zakopanego o godzinie 19:00 i przyjeżdża do Gdyni o godzinie 10:20następnego dnia rano. Jak długo trwa podróż tym pociągiem z Zakopanego do Gdyni?

B. 15 godz. 20 min



4. Woda stanowi około 2/3 masy całego organizmu człowieka. Marcin waży 42 kilogramy. Ile wody zawiera jego organizm?
2/3*42 = 28

C. około 28 kg


5. Pod koniec lipca Agnieszka kupiła pierwsze śliwki. Za 25 dag zapłaciła 1,80 zł. W sierpniu śliwki były już dwa razy tańsze. Ile kosztował kilogram śliwek w sierpniu?
4*1,80 = 7,2 - cena za kg w lipcu
1/2*7,2 = 3,6

C. 3,60 zł


6. W sklepie ze słodyczami można kupić dwa rodzaje cukierków: „Pawełki” po 10 zł 50 gr za kilogram oraz „Marcinki” – 1,2 razy droższe od „Pawełków”. Ile reszty zostanie z banknotu o nominale 20 zł po zakupieniu 30 dag „Pawełków” i 0,6 kg „Marcinków”?
20 - [0,3*10,5 + 0,6*(1,2*10,5)]=
=20 - [3,15 + 0,6 * 12,6]=
=20 - [3,15 + 7,56]=
=20 - 10,71=
=9,29zł

7. Jeśli do naczynia o pionowych ścianach wpadło w czasie deszczu tyle wody, że utworzyła ona na dnie warstwę o głębokości 2 mm, to mówimy, że spadły 2mm wody. Do prostopadłościennego rowu o wymiarach dna 4m × 8m spadło 8mm deszczu. Ile wiader o pojemności 10 litrów potrzeba, aby zmieścić taką ilość wody?

4m × 8m x 8mm = 40dm*80dm*0,08dm = 256dm3 = 256l
256/10 = 25,6
Odp: Potrzeba 26 wiader


8. W ciele meduzy 19/20 masy stanowi woda. Ile gramów ważą substancje inne niż woda w ciele meduzy o wadze 18 dekagramów?
1 - 19/20 = 1/20

1/20 * 18 = 0,9
Odp: substancje inne niż woda w ciele meduzy o wadze 18 dekagramów ważą 0,9dag.

9. Działka ma kształt prostokąta, którego szerokość wynosi 28 metrów, a długość jest dwa razy większa. Na warzywa przeznaczono 3/4 powierzchni działki, a pozostałą część na pasiekę. Ile arów działki przeznaczono na pasiekę?

28m * 2*28m = 28m*56m = 1568m2 = 15,68a

1-3/4 = 1/4

1/4 * 15,68a = 3,92a
Odp: na pasiekę przeznaczono 3,92 arów działki

10. Jedna łyżeczka miodu waży około 7,2 g. Pan Tomasz wypija codziennie szklankę wody z 4 łyżeczkami miodu, a jego żona – z 1 łyżeczką.
Na ile dni wystarczy im słoik zawierający 540 g miodu?
5*7,2 = 36

540/36 = 15

Odp: Miodu starczy im na 15 dni.
18 4 18
9 zadanie jest zle
Dobrze jest zad.9
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-22T19:22:25+01:00
Zad 1
calośc ma 120
1/3 * 120 = 40
120-40 = 80
a wiec odpowiedz C
zad 2
1700 + 1700-200 = 1700+1500=3200 a wiec odp C
zad 3
5h+10h i 20 min = 15 h 20 min a wiec odp B
zad 4
2/3 * 42 kg = 84/3 = 28 kg a wiec odp C
zad 5
0,25 *4 = 1 kg
1,80*4= 7,20 zł
7,20 :2 = 3,6 zł
a wiec odp C

zad 6
1,2 * 10,50 = 12,6zł
0,3 * 10 ,50=3,15
0,6*12,6=7,56
20 - 7,56-3,15=9,29 zł
zostanie 9,26

zad 7

4m × 8m x 8mm = 40dm*80dm*0,08dm = 256dm3 = 256l
256/10 = 25,6
Odp: Potrzeba 26 wiader

zad 8
1/20 * 18dag = 18/20 dag = 9/10 dag
0,9 dag

zad 9
szer = 28
dł = 56
P = 56 *28 =1568m2
1/4*1568cm3=392cm2

1 ar = 100 m2
1568m2= 15,68ara

zad 10
dziennie wypijaja razem 5 łyzeczek po 7,2 g co daje 36 gr
sloik ma 540
540 / 36 = 15
sloik starczy na 15 dni
37 4 37