1. Za 1 kilogram ryby trzeba zapłacić 49,99zł . Za 85 dag tej ryby ile trzeba około zapłacić ?
2. Dwulitrowa butelka napoju '' Same witaminy '' kosztuje 3 ,99 zł a tej samej wielkości butelka napoju '' Tylko witaminy jest 2,5 razy droższa . Butelka napoju '' Tylko witaminy '' kosztuje mniej wiecej ?
3.Marek kupił dwa pączki po 95gr każdy i paczkę wafelków po 85 gr każda. Ile zapłacił za swoje zakupy ?
4. Karol kupił dla siebie i swoich kolegów 5 kanapek i 4 puszki napoju . Kanapka kosztowała 5,95 zł a napój 1,55zł . Ile zapłaci za zakupy ?
5. Na biwak kupiono 19,7 kg jabłek po 3,10 zł za kilogram i 10,2 kg gruszek po 4,90 zł za kilogram . Około ile zapłacono za zakupy ?

Obliczenia ! Obliczenia !!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-22T20:01:29+01:00
1. 49,99zł×0,85=42,50
Odp. Trzeba zapłacić 42,50zł.
2. 3,99×2,5=9,98
Odp. Za butelkę trzeba zapłacić 9,98zł
3. 2×0,95zł=1,90zł 1,90zł+0,85zł=2,75zł
Odp. Marek za zakupy zapłaci 2,75zł.
4. 5×5,95+4×1,55=29,75+6,20=35,95
Odp. Karol zapłacił za zakupy 35,95zł
5. 19,7×3,1+10,2×4,9=61,07+49,98=111,05
Odp. Zapłacono 111,05zł.
25 3 25
2010-03-22T20:02:45+01:00
1. Ok. 42,50 17/20 *50=24,50
2.Ok. 9,97 3,99*2,5=9,975
3.2,75 2*95+85=2,75
4.35,95 5*5,95+4*1,55= 35,95
5.111,05
12 3 12