A ) Wybierając się na wycieczkę , Marcin kupił 0,6 kg jabłek po 2,35 zł za kilogram . 1 i jedną czwartą gruszek po 3,40 zł za kilogram i 80 dag mandarynek . Ile kosztowały te zakupy ?
b)Ile kosztowały kupione przez Marcina jabłka , a ile gruszki ?
c ) Za swoje zakupy Marcin zapłacił łącznie 9,54 zł . Ile kosztował kologram madndarynek ?

1

Odpowiedzi

2010-03-22T20:06:43+01:00
Jabłka 1kg=2,35
0,1kg=0,235
0,6kg=0,235x6=1,41zł
jabłka= 1,41zł

gruszki= jedna czwarta=0,2
0,1=0,340
0,2=0,68gr
gruszki=3,40+0,68gr=4zł08gr

mandarynki=?
1,41+4,08=5,49zł
9,54-5,49=4.05
mandarynki=4,05zł

;) mam nadzieję że pomogłam