Odpowiedzi

2016-07-12T19:11:59+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).

1. Rachunek sumienia to nie tylko liczenie swoich grzechów i przypomnienie ich, to modlitwa grzesznika z Bogiem. Aby dobrze przygotować się do rachunku sumienia powinniśmy zastanowić się dlaczego popełniliśmy nasze grzechy i co było tego powodem. Powinniśmy dostrzec miłosierdzie Boga i uwierzyć że mimo grzechów Bóg nas bardzo kocha.
2. Żal za grzechy-Powinniśmy, żałować wszystkich naszych grzechów. Nie powinniśmy znajdować jakiegoś,, ale,,. Każde  popełnione zło jest grzechem i powinniśmy to sobie uświadomić. Musimy żałować wszystkich popełnionych grzechów. To konieczne, aby żal za grzechy był prawdziwy.
3. Mocne postanowienie poprawy- Powinniśmy chcieć zmienić się, obiecać Bogu poprawę i zastanowić się nad sobą.
4. Szczera spowiedź- to wyznanie wszystkich posiadanych grzechów. Nie możemy  żadnego zachować dla siebie. Bóg nam wszystkie wybaczy, ale pod warunkiem , że będzie to prawdziwa szczera spowiedź.
5. Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu - jeśli to tylko możliwe powinniśmy naprawić wszystkie popełnione grzechy. Przeprosić wszystkich, których obraziliśmy, lub skrzywdziliśmy. Powinniśmy postarać się, aby na przyszłość nie popełniać owych grzechów, choć jest to bardzo trudne.

3 5 3