Odpowiedzi

2010-03-22T21:15:11+01:00
35dag - 5,46 zł
100/35*5,46zł=15,6zł

0,3kg=30dag
30dag-7,44zł
100/30 * 7,44zł=24,8 zł
40/100kg*24,8zł = 9,92zł
2010-03-22T21:36:02+01:00
X-cena sera
35%x=5,46zł
0,35x=5,46zł/:0,35
x=15,6zł
odp.kilogram sera kosztuje 15,6zł

x-cena szynki
0,3x=7,44zł
x=24,8zł

24,8zł*40dag
24,8zł*0,4=9,92zł
odp.40dag szynki kosztuje 9,92zł