Ania i Małgosia dostały od mamy pieniądze na jedzenie w szkole. Każda z sióstr dostała tyle samo. Ania kupiła dwa jogurty, a potem wydała jeszcze 2 zł na rogaliki. Jej siostra kupiła za wszystkie pieniądze dwie porcje naleśników. Jedna porcja naleśników jest o 1 zł droższa od jogurtu. Ile kosztował jogurt.?

1

Odpowiedzi

2010-03-22T21:27:11+01:00
2x + 2 = 2(x+1)
2x + 2 = 2x + 2
4x = 4zł |:4
x = 1zł

ODP: Jogurt kosztuje 1 zł.
12 1 12