Odpowiedzi

2010-03-23T11:58:15+01:00
Co prawda krótkie ale jak chcesz to rozwiń albo pisz ;))

Jeden z najlepszych, najlepszych filmów wszech czasów. Prawdziwe oblicze tragedii przeplatane gorącym romansem daje widzowi nie tylko realistyczny obraz wydarzenia historycznego, ale również emocje - emocje, nie tylko negatywne, ale i te pozytywne. Film jest niemal doskonały i z pewnością przejdzie do historii kina w kategorii "film, który ma zrozumienie dla widza", jako że to właśnie zrozumienie ma.

Najpierw, rozkoszujemy się beztroską sielanką pasażerów "Titanica" zaprawioną szczyptą bólu i niezrozumienia. Z wolna film, tak niewinnie rozpoczęty, przeradza się w przerażającą walkę z żywiołem, którego człowiek nie jest w stanie okiełznać. Wraz z kamerą podążamy za złem, któremu starano się stawić opór, któremu to ludzie tacy jak my starają się zaradzić.

Żaden widz nie traci nadziei na dobre zakończenie, nawet gdy wierzchołek R.M.S. "Titanica" niknie lodowatej wodzie. Przedśmiertne krzyki "gorszej" klasy ludzi, którzy podróżowali jednym parowcem z ludźmi bogatymi, klasą "wybrańców" uświadamiają wielu z nas, że wiele podobnych nieszczęść - choć czasem nie na tak wielką skalę - dzieje się w realnym świecie, i my "szczęśliwcy" nie próbujemy nawet tego zwalczać, lub próbujemy, ale brutalny świat nas nie słucha.

Lecz wróćmy do filmu. Świetnie dobrani aktorzy, wspaniała muzyka i kilka innych ważnych szczegółów tworzą - użyję teraz tego tak zatartego wyrażenia, lecz nie sposób tego określić w innych sposób - tak niepowtarzalne wrażenie, że choćby ktoś próbował, nie skopiuje tego klimatu.