Zadanie z matmy o schronisku.
CENNIK
wielkość opakowania cena

1,5 kg 11 zł.
4 kg 27,90 zł.
15 kg 74,40 zł.

1).O ile tańsze jest 15 kg karmy w jednym opakowaniu,od 15 kg karmy w opakowaniach po 1.5 kg?
2).Uczniowie zebrali 68,50 zł na zakup karmy.ile najwięcej kg karmy mogą kupić?Ile pieniędzy im zostanie?
Proszę o szybkie rozwiązanie i poprawne odpowiedzi.!!!!

3

Odpowiedzi

2010-03-23T14:42:51+01:00
1) 15:1,5=10
10*11zł=110zł - za 15kg po1,5kg

110-74,40=35,60
jest tańsze 0 35,60zł

2)27,90*2=55,8
68,50-55,8=12,7
1,5kg=11zł
12,70-11=1,70
8kg+1,5=9,5kg
moga kupić 9,5kg kg i zostanie im
1,70zł
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-23T14:46:22+01:00
15 : 1,5 = 10

10 x 11 zł = 110 zł

110 zł - 74,4 zł = 35,6 zł

Odp.Jest tansza o 35, 6 zł:)

2 x 27,9 zł + 11 Zł = 66,8 Zł
8 + 1,5 = 9,5 [KG]

68,50 zł - 66,8 zł = 1,7 zł

Odp.:) Moga kupic lacznie 9,5 kg , a reszty zostanie im 1,7 zł:)


Hehe ...:)
2010-03-23T14:48:00+01:00
1) 15kg w jednym opakowaniu=74,40zł
15kg w opakowaniach po 1,5 kg=15÷1,5=10 10×11zł=110zł
110zł-74,40zł=35,60zł
2) 68,50zł-27,90zł-27,90zł-11zł=1,70zł
27,90zł=4kg
11zł=1,5kg
2×4kg+1,5kg=9,5kg
Odp: 15kg karmy w jednym opakowaniu jest o 35,60zł tańsze od 15kg karmy w opakowaniach 1,5kg. Mogą kupić 9,5kg karmy i zostanie im 1,70zł.