1. Z 10kg mąki można wypiec 14,5 kg chleba.
a) Ile chleba można wypiec z 20kg, 50 kg, 75 kg mąki?
b) Ile mąki potrzeba na wypieczenie 43,5 kg, 72,5 kg, 290 kg chleba?
2. Kurs euro w kantorze wynosi 4,05 zł za 1 euro.
a) Ile kosztuje 15, 25, 100, 250 euro?
b) Oznaczając przez "x" ilość zakupionych euro, a przez "y"-wartość kwotę, którą musimy za nie zapłacić w złotówkach, zapisz wzór pozwalający szybko obliczać wartość euro wyrażając w złotówkach.
c) Ile euro można kupić za 202,50 zł , 1012,50 zł ?
3. Cena 1 kg pomarańczy wynosi 4,50 zł.
a) Ile kosztuje 15 kg, 25kg, 50kg, 100kg pomarańczy?
b)Przyjmij, za "x"ilość kupowanych pomarańczy, a za "y" wartość jaką musisz zapłacić. Zapisz wzorem, jak szybko obliczać wartość zakupów w zależności od ilości zakupionych pomarańczy.

Proszę o szybkie rozwiązanie, za najlepsze dam oczywiście naj (;
Dzięki i pozdrawiam ;**

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-23T17:36:52+01:00
1.
a) 10kg mąki-14,5 kg chleba
20-x
x=20*14,5/10
x=29
10kg mąki-14,5 kg chleba
50-x
x=50*14,5/10
x=72,5
10kg mąki-14,5 kg chleba
75-x
x=14,5*75/10
x=108,75
b)
10kg mąki-14,5 kg chleba
x-43,5 kg
x=30
10kg mąki-14,5 kg chleba
x-72,5
x=50
10kg mąki-14,5 kg chleba
x-290
x=200

2.
a)4,05-1
x-15
x=60,75

4,05-1
x-25
x=101,25

4,05-1
x-100
x=405

4,05-1
x-250
x=1012,5

b)x*4,05=y

3.
a)1kg-4,50
15kg-x
x=67,5

1kg-4,50
25-x
x=108

1kg-4,50
50-x
x=225

1kg-4,50
100-x
x=450

b)x*4,50=y


5 3 5
2010-03-23T17:39:47+01:00
1.
a) skoro z 10 kg mąki można wypiec 14,5 kg chleba to :
z 20 kg mąki można wypiec 29 kg chleba
z 50 kg można wypiec 72,5 kg
z 75 kg można wypiec 108,75 kg
4 4 4
2010-03-23T17:40:02+01:00
A) 20/10=2 2*14,5=29 kg 50/10=5 5*14,5=72,5 75/10=7,5 7,5*14,5=108,75
b) 43,5/14,5=3 3*10=30 72,5/14,5=5 5*10=50 290/14,5=20 20*10=200

a) x*4,05=y

b)15*4,05=60,75 25*4,05=101,25 100*4,05=405 1012,5

c)202,5/x=4,05 1012,5/x=4,05
x=50 x=250

a)15*4,5=67,5 25*4,5=112,5 50*4,50=225 100*4,5=450

b) x*4,5=y
3 1 3