Odpowiedzi

2010-03-23T17:59:56+01:00
200zł-60zł=140zł
140zł-3m jedwabiu w kwiaty
140:3=(w przybliżeniu )46,60
metr tego jedwabiu kosztował ok. 46,60zł
2010-03-23T18:00:52+01:00
Obliczenie:
Suma do zapłaty=200zł
1m niebieskiego = 60zł

200zł-60zł= 140zł

140zł : 3 = 46,(6)

Odpowiedź:
1m jedwabiu w kwiaty kosztuje 46,60zł.
2010-03-23T18:04:31+01:00
1m jedwiabiu niebieskiego = 60zł
3m jedwiabiu w kwiaty = 200zł-60zł=140zł
1m jedwabiu w kwiaty =140zł/3m=46,6666666...zł=46,(6)zł
czyli w zaokrągleniu 46,67zł
odp.: 1m jedwabiu w kwiaty kosztował 46,67zł