1.Przed wyprawą dzieci uzbierały 40 zł.Kupiły następujące artykuły spożywcze:
- 2 bochenki chleba po 1, 20 zł
- 3 konserwy po 4,40 zł
- słoik dżemu za 2 , 85zł
- 0,5 kg kiełbasy po 12 zł za 1kg
Resztę pieniędzy dzieci przeznaczyły na zakup soku w cenie 2 zł za kartonik.Ile najwięcej kartoników tego soku mogą kupić.?


daje naj za dobre rozwiązanie na 100%

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-23T18:54:28+01:00
2*1,2+3*4,4+2,85+6=2,4+13,2+8,85=24,45 zł

40-24,45=25,55 zł tyle zostanie

Max na soki mogą przeznaczyć:
24 zł bo:
ta liczba jest parzysta podzielna przez 2(cena soku)

24:2=12

Dzieci mogą kupić 12 soków i zostanie im 1,55zł reszty ;pp

Licze na naj xD
masz źle powinno być 15,55zł
2010-03-23T18:59:01+01:00
2 × 1,20 = 2,40 zł
3 × 4,40 = 13,20 zł
2,85 zł
1 kg = 12 zł, 0,5 kg = 6 zł
2,40 + 13,20 + 2,85 + 6 = 24,45 zł
40 - 24,45 = 15,55 zł
15,55 ÷ 2 = 7,775 ≈ 7
Odp: Dzieci mogły za resztę pieniędzy kupić 7 kartonów soku.

Pozdro:)
6 3 6