B)Uczniowie zebrali 68,50 zł na zakup karmy dla psów .
-Ile najwięcej karmy mogą kupić w sklepie?
-Ile pieniędzy im zostanie?

to jest do tego cennik :D
CENNIK!
Wielkość Opakowania - Cena opakowania
1,5kg 11,00zł
4kg 27,90zł
15kg 74,40zł

2

Odpowiedzi

2010-03-23T19:10:34+01:00
2*4kg = 2*27.90= 55,8 zł
68.50- 55,8 =12,7

1*1,05kg = 11 zł

4 kg+1,5 = 5,5 kg

12,7 - 11 = 1,7 zł
11 4 11
2010-03-23T19:20:36+01:00
Mogą kupić 6 opakowań 1,5kg po 11zł
1 opakowanie - 11zł
6 opakowań × 11zł = 66zł
68,50zł - 66,00zł = 2zł 50gr
lub mogą kupić 2 opakowania 4kg po 27,90zł
1 opakowanie - 27,90zł
2 opakowania × 27,90zł = 55,80zł
68,50zł - 55,80zł = 12zł70gr

Bardziej opłaca się aby kupili opakowania po 11zł ponieważ razem jest 9kg a opakowania po 27,90 jest razem 8kg.
10 4 10