Cennik
Pietruszka 1, 60 zł/kg
Marchew 2, 40 zł/kg
Ziemniaki 1,30 zł.kg
Winogrona 6,50 zł.kg
Seler 0,80 zł/szt
Por 1,00 zł./.szt
Pomidory 3,50 zł/kg
Buraki 1,95 zł/kg
Ogórki 2,80 zł/kg


W tym samym sklepie zakupy robiła Ewelina.Miała kupić 2 kg buraków , 30 dag pietruszki , 1,5 kg ziemniaków , 40 dag marchewki i jeden seler.Mama dała jej 10 złotych.Spróbuj oszacować , czy Ewelinie wystarczy pieniędzy na zrobioenie zakupów.?


daje naj

2

Odpowiedzi

2010-03-23T19:12:46+01:00
(2*1,95zł/kg)+(0,30*1,60zł/kg)+(1,5*1,30zł/kg)+(0,40*2,40zł/kg)+0,80=8,09 zł

Ewelinie wystarczy na zrobienie zakupów w tym sklepie.
1 5 1
2010-03-23T19:14:35+01:00
Wsytarczy, ponieważ :

2×1,95+0,3×1,6+1,5×1,3+o,4×2,4=7,29 [zł]
1 5 1