Odpowiedzi

2009-10-28T19:30:36+01:00
Nadciśnienie tętnicze: mniej alkoholu i papierosów
Kopia używki - alkohol - papieros2 - dodałem.jpg

Napoje wyskokowe i papierosy do zdrowych nie należą. Wiedzą to właściwie wszyscy i w zasadzie wydawałoby się, że nie trzeba nikomu o tym przypominać. Chociaż powszechnie wiemy, że używki te szkodzą, często nie uświadamiamy sobie, na jakie procesy w naszym organizmie mają tak naprawdę wpływ.

Wolno przy okazji

Uczeni wielokrotnie badali pijących alkohol. Badania potwierdziły, że regularne picie znacznych ilości alkoholu (ok. 150 g wódki dziennie) powoduje wystąpienie nadciśnienia tętniczego zarówno u mężczyzn (11%), jak i u kobiet (7%).

Jeśli osoby te zmniejszały ilość wypijanego alkoholu do 100 g w ciągu tygodnia, stwierdzano u nich obniżenie ciśnienia tętniczego, zarówno skurczowego, jak i rozkurczowego.

U niektórych chorych na nadciśnienie wystarczy odstawić alkohol, aby ciśnienie obniżyło się do takich wartości, aby nie było konieczności przyjmowania leków.
Nie kopć!

Walce z nadciśnieniem sprzyja też zaniechanie palenia papierosów, które zawierają kadm, uważany przez wielu za czynnik mogący wywoływać tę chorobę.

Ponadto papierosy sprzyjają miażdżycy i ułatwiają odkładanie się w ścianach naczyń złogów cholesterolu, co prowadzi do utraty elastyczności ściany naczyniowej.

Stosując niefarmakologiczne metody leczenia nadciśnienia tętniczego nie należy zapominać w zaawansowanych okresach tej choroby o regularnym przyjmowaniu leków, a omówione metody traktować tylko jako uzupełniające, choć niezwykle istotne również przy zapobieganiu powstawania licznych schorzeń.

2009-10-28T19:41:33+01:00
Uwaga .! Palacze tytoniu umierają młodziej ...Palenie zabija! Nie daj się wciągnąć w nałóg .Przez palenie papierosów zwiększa się liczebność ludzi umierających na raka płuc.!
Najpierw zastanów się czy warto.

Alkohol poważnie szkodzi zdrowiu.Co raz więcej ludzi umiera z zapicia się.! Komórki budulcowe człowieka zmniejszają się .!
Papierosom i alkoholowi mówimy NIE .!!!!