W szkolnej stołówce obiady je 100 osób. w hurtowni w której kupuje się produkty do stołówki 1 kg. cukru kosztuje 3,15zł 1 kg śliwek kosztuje 4.60zł a 1 kg wiśni 3,78zł.ile będą kosztowały produkty potrzebne do przygotowania kompotu według przepisu czesi. a ile by kosztowały te produkty gdyby w stołówce jadało obiady 150 osób?

przepis czesi
9 dag śliwek
5 dag wiśni PORCJA DLA 1 OSOBY
0,3 l wody
4 dag cukru

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-23T19:43:54+01:00
Najpierw wyliczamy przepis na 100 osób
9 dag śliwek * 100 = 900 dag = 9kg
5 dag wiśni * 100 = 500 dag = 5kg
4 dag cukru * 100 = 400 dag = 4kg

teraz mnożymy to co jest podane w zadaniu czyli
9kg * 4,60 = 41,40 zł
5kg * 3,78 = 18,90 zł
4kg * 3,15 = 12,60 zł

wszystko dodajemy i wychodzi nam wynik
41,40 + 18,90 + 12,60 = 72,90 zł

Odp. Koszt produktów wyniesie 72,90 zł

teraz obliczamy dla 150 osób
czyli 72,90 zł = 0,729
czyli

0,729*150=109,35 zł

odp.Gdy w stołówce obiad jadłoby 150 osób,koszt produktów wyniósłby 109,35 zł
51 2 51
a w b) nie można podzielić 72,90 na 2 i wynik dodać do 72,90
2010-03-23T20:34:29+01:00
1kg=100dag=1000g
9dag*100=900dag
900dag=9kg
4,6zł*9kg=41,4zł
5dag*100=500dag
500dag=5kg
3,78zł*5kg=18,9zł
0,3l*100=30l
4dag*100=400dag
400dag=4kg
3,15zł*4kg=12,6zł
41,4zł+18,9zł+12,6zł=72,9zł Porcja dla 100 osób.
150:100=1,5
72,9zł*1,5=109,35zł Porcja dla 150 osób.
7 3 7