Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-23T19:44:19+01:00
1kg=1000g
1dg=10g


70g (7dg) - 3.22zł
1000 - x
70x=3220zł
x=46zł

Zapłacono 46 zł za 1 kilogram sera.
2010-03-23T19:46:45+01:00
Ile kosztuje 1 kg sera jeżeli za 7 deko zapłacono 3,22??

1 kg = 100 dag

7 dag------------------3,22 zł
100 dag----------------X
X = (100 x 3,22) : 7
X = 322 : 7
X = 46
Odp; 1 kg sera kosztuje 46 zł.
2010-03-23T19:52:20+01:00
1kg=100 dag
7 dag : 3,22=0,46
0,46 razy 100=46

Odp.Kilogram sera będzie kosztować 46 zł.