Odpowiedzi

2010-03-23T20:10:57+01:00
Zad2
x-liczba monet możliwych do zrobiena
20dag=200g

x=200g/3,4g≈58,82≈58
Odp.można zrobić 58 monet

zad1
8,06/0,31=806/31=26
3,4/0,04=340/4=85
5,38/0,08=538/4=134,5
zad3
2,5kg-masa arbuza
6,30zł-cena za 1kg arbuza
x-cena za 2,5kg arbuza

2,5*6,30zł=x
x=15,75zł

0,80kg-masa pomarańczy
4,78zł-cena za 0,8kg

x-cena za 1kg
x=4,78zł/0,8≈5,98zł

7,5zł-cena za 1kg
9,3zł-cena za kupioną paprykę
x-waga papryki
x=9,3zł/7,5zł
x≈1,3kg