Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-28T19:59:11+01:00
Pierwsze opakowanie
0,4 kg = 40 dag
6 zł = 600 groszy
600 groszy : 40 dag = 15 groszy za 1 dekagram

Drugie opakowanie
55 dag
7,70 zł = 770 groszy
770 groszy : 55 dag = 14 groszy za 1 dekagram

A więc bardziej opłaca się kupić drugie opakowanie.
1 5 1
2009-10-28T21:44:32+01:00
0,4 kg kosztuje 6zł czyli 6:40dag=15 groszy
55dag kosztuje 7,70 czyli 7,70:55=14 groszy
bardziej opłaca się kupić opakowanie 55 dag za 7,70 zł