×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Proszę o pomoc koniecznie!

Napisz PRZEMÓWIENIE na temat.. Nie zabijaj( głos w sprawie życia i śmierci- dotyczy aborcji)

lub..

Świat istnieje dzięki takim jak Antygona.


1

Odpowiedzi

2009-10-28T19:18:36+00:00
Szanowni Państwo!

Jak głosi 5 przykazanie boże "Nie zabijaj" .
Ma to dwojakie znaczenie Nie zabijaj innych ludzi lub też nie zabijaj samego siebie. Jeżeli my nie będziemy zabijać to inni też nie będą nas zabijać, fizycznie jak i psychicznie. Musimy polegać na innych.
Czy nie oto chodzi w naszym życiu? To nie jest głupia gra gdzie mamy po 9 żyć , nie żyjmy światem wirtualnym przecież jesteśmy ludźmi słuchajmy tego co nam mówią rodzice,nauczyciele czy nawet koledzy. Możemy zrobić głupstwo , którego my lub inni nie chcieli nigdy popełnić , a jednak chwila nie uwagi lub celowe działanie doprowadzają do bólu inne osoby.Więc pamiętajmy o tym , że jesteśmy tylko ludźmi a nie robotami.Daj my żyć dziecku , które ma się urodzić ,a nie zabijajmy!
To nie na tym polega ludzkie szczęście. Wcielmy się w skórę takiego zarodka , który jeszcze nie myśli a przez głupotę swojej matki zostaje zabite. Pomyślmy jak my byśmy się czuli kiedy my byśmy zostali dotknięci przez aborcje.
Przecież dziecko powinno żyć, może być mądre, kochane, pomocne, zaradne i szczęśliwe.Wyobraźmy sobie jak dużo szczęścia okazało by nam dziecko, a ile mogliśmy mu okazać.
Weźmy przykład z naszych rodziców i zadajmy sobie po raz kolejny pytanie "Dlaczego inni używają aborcji, przecież można kochać dziecko , nawet jeżeli jest nastoletnią matką!"
Pokażcie , że nie jesteście za aborcją.

Dziękuję.


1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci