Pliss do jutra ranka !!!HELP ME :[
1.W czasie wycieczki odwiedzilismy rowniez ogrod zoologiczny.Ogrod ma ksztalt prostokata o bokach 220x300m.Polowe jego powierzchni zajmuja wybiegi dla zwierzat lodowych,30% terenu zamieszkuja ptaki,Pozostala czesc terenu nalezy do zwierzat wodnych.Oblicz,ile metrow kwadratowych zajmuja tereny dla zwierzat wodnych.

2.Wracajac z wycieczki kupilismy w sadzie 25kg jablek placac za nie 80zł.W sklpeie 1kg kosztuje 3,60zl.Oblicz ile pieniedzy zaoszczedzilismy,kupujac jablka w sadzie.

3.Wracajac z wycieczki mama kupila truskawki,ktore podzielila na 12 porcji.Szcesc porcji po 1/4 kg,4 porcje po 1/2 kg i pozostale porcje 3/4kg.Ile kg truskawek lacznie zakupila mama?

4.Wraz z rodzicami wybrałeś się na całodniową wycieczkę krajoznawczą.Do domu wróciliście o godz.19:45.Ile trwała wycieczka jeśli wyruszyliście o 8:30?

5.W czasie wycieczki zwiedzaliście ruiny zamkuy,który został wybudowany pod koniec XVI wieku.W którym roku mógł powstac zamek?

6.Na mapie w skali 1:300 000 odległość od domu do ruin zamku wynosi 8cm.Jaka jest ta odległośc rzeczywista?

Cennik:
Woda utleniona 1,80zł
Opatrunek 0,90 zł
Bandaż 1,60zł
Komplet plastrów 5,30zł
Przed wyprawą nalezalo skompletowac apteczke.Na jej wyposazenie mama przeznaczyla 15zł.Musiala kupic 1 bandaz,1 buteleczke wody utlenionej,1 komplet plastrow i kilka opatrunkow.Korzystajac z cennika,oblicz,ile maksymalnie opatrunkow mogla kupic mama?

2

Odpowiedzi

2010-03-23T21:13:42+01:00
1) 1/2 + 30% = 50% + 30% = 80%
100% - 80% = 20% (pozostałe tereny należące do zwierząt wodnych)
Całkowite pole:
220*300=66000
20%*=13200 [m²]

2)80/25 = 3,2 [zł] - cena w sadzie [za kilo]
3,6 - cena w sklepie
Na jednym kilo zaoszczędzamy:
3,6-3,2=0,4 [zł]

80*0,4=32 zł (tyle zaoszczędziliśmy)

3)x -liczba truskawek kupionych przez mamę [w kg]

x=1/4*6+1/2*4+3/4=1/4*6+2/4*4+3/4=6/4+8/4+3/4=13/4=3,25 [kg]

4)19*60+45-(8*60+30)=1185-510=675 [min]
675 min = 11h 15 min (czas trwania wycieczki)

Najpierw obliczyłem ile czasu minęło dla każdej godziny od godziny 0:00.

5) 1600 r.

6) 1:300000 - 1 cm na mapie to 300000 cm w rzeczywistości
1cm - 3000 m
1cm - 3 km
8 cm - 24 km (odpowiedź)

Cennik:
x - maksymalna liczba opatrunków jaką mogła kupić mama

x=(15-1,6-1,8-5,3)/0,9=6,3/0,9=7
10 2 10
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-23T21:24:50+01:00
1)
220*300=66000m2
66000 :2 =33000m2 -wybiegi zwierząt
66000m2 *0.3 =19800m2-ptaki
66000m2-(19800m2+33000m2)=13200m2-tereny wodne

2)
25kg *3.6zl =90zl
90zl -80zl =10zl

3)6 *1/4 + 4 * 1/2 +2 *3/4kg= 6/4kg +4/2kg +6/4kg = 6/4kg +8/4kg +6/4kg =20/4kg =5kg

4)19.45-8.30=11h.25min

5)1500r-1599r

6)8cm * 300 000cm=2400000cm=24000m=24km

7)1.60zl +1.80zl +5.30zl =8.70zl

15zl -8.70zl=6.30zl

6.30zl :0.90zl =7

Mogła by kupic 7 opatrunków
7 3 7