Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-24T17:57:27+01:00
Drodzy koledzy i koleżanki dziś chciałbym porozmawiac z wami na temat wulgaryzmów.Sprawa jest dośc poważna bo każdy z nas wie jak często społeczeństwo korzysta z tego typu wyrażeń.Wulgaryzmy to sposób wyrażania myśli emocji.Każdy korzysta z tego typu określeń w każdym miejscu w każdym otoczeniu niektórzy niezważają na to czy są wśród niego osoby,którym może sie to niepodobac.W ten sposób wyrabia sobie opinie na swój temat.Wulgaryzmów też używamy po to zaimponowac kolegom.Mówi sie też że wyrażanie sie w ten sposób dodaje męskości. Osoby starsze używają wulgaryzmów w obecności dzieci co jest zastraszające.Powinniśmy zadac sobie pytanie czy jest sposób na zapobieganie przekleństwą?Chciałbym też wyrazic ubolewanie nad osobami które wulgaryzmy stosują jako przecinek w zdaniu.Prawie 80% społeczeństwa używa brzydkich słów 40 % to dzieci i młodzież reszta to dorośli.Wiec zastanówny sie nad swoim postepowaniem i spróbujmy zapobiegac tej rozszerzającej sie plagi przekleństwa.Mam nadzieje ze dzięki mojemu wystąpieniu uświadomiłem wam i zastanowicie sie co oznacza wulgaryzm.
Dziękuje za uwage

albo

Szanowni Państwo!

Chciałabym poruszyć temat, który drażni mnie od dawna a mianowicie -alkoholizm. Przedstawię Wam pewną sytuację :
Jest ciepłe niedzielne popoludniu,wraz z rodziną wybraliśmy się na spacer do parku. Nic nadzwyczajnego sie nie działo,te same ławki,pięknie kwitnące kwiaty,dużo ludzi,śpiew ptaków, ale nagle moją uwagę przykuli dwaj młodzi męzczyżni.Obaj ledwo szli w ręku trzymają piwa i śpiewają głośno. Mimo iż tylko ich minęlismy zdążyłam poczuć zapach alkoholu. Gdy przeszli- odwróciłam się. Widok był naprawdę nieciekawy.
Tak właśnie wygląda dzisiejszy świat.Coraz częsciej spotykamy pijanych ludzi, a widok ich pod sklepami to dla nas codzienność. Według danych statystycznych coraz częsciej dzieci i młodzież uciekają przed nietrzeźwymi rodzicami, coraz częsciej patrząc na nich sami popadają w nałóg. Dziś wielu ludzi chcę po prostu zainponować znajomym. Podobno alkohol dodaje pewnośći siebie, rozluźnia. W dużych ilosciach prowadzi do zlego samopoczucia, tracimy nad sobą kontrolę.
Niektórzy mają do czynienia z alkoholem od urodzenia, patrzą jak rodzice piją, rośnie w nich wewnętrzna nienawiść. Kiedyś to pęka stają sie tacy jak rodzice, wychodzą wieczorami, połykają pierwszą dawkę alkoholu. Czują sie dowartościowani , myślą " Wreszcie jestem taki jak Wy"
Nadużywający alkoholu nie widzą sensu w życiu, wszystko jest dobrze dopóki są pieniądze, gdy się kończą zaczynają kraść i rabować. Nie myslą ,że niedługo stracą zdrowie lub nawet życie.
Apeluje do Was, abyście byli wrażliwi na tę sprawę.
Proszę , nie sięgajcie po alkohol,by tylko zainponować! Jeśli macie dzieci, zastanówcie się czy naprawdę warto by to oglądały. Możecie je stracić! Jeżeli nie potraficie dać sobie rady sami- zgłoscie się na spotkania AA! Niech abstynencja ,a przynajmniej ograniczenie alkoholu do minimum imponuje!
Dziękuje za wysłuchanie.