W sklepie ze słodyczami można kupić dwa rodzaje cukierkow Pawełki po 10 zł 50 gr za kilogram oraz Marcinki -1,2 razy drozsze od Pawełkow Ile reszty zostanie z bonknotu o nominale 20 zł po zakupieniu 30 dag Pawełkow i 0,6 kg Marcinkow Zapisz Obliczenia

1

Odpowiedzi

2010-03-24T13:11:17+01:00
10,50 zł/kg ------> cena za 1000 g Pawełków
1,2 * 10,50 zł/kg = 12,60 zł/kg --------> cena za 1 000 g Marcinków
30 dag = 300 g 0,6 kg = 600 g 300 g * 10,50 zł / 1000 g + 600 g * 12,60 zł / 1000 g = 3,15 zł + 7,56 zł = 10,71 zł 20 zł - 10,71 zł = 9,29 zł

Odp.Reszty zostało 9zł i 29gr.