Odpowiedzi

2010-03-24T15:10:00+01:00
1 Borowik ceglastopory
Boletus erythropus

2 Borowik grubotrzonowy
Boletus calopus

3 Borowik szlachetny
Boletus edulis

4 Czasznica oczkowata Calvatia caelata
5 Czernidłak kołpakowaty
Coprinus comatus

6 Czernidłak pospolity
Coprinus atramentarius

7 Czubajka kania
Macrolepia procera

8 Dzieżka pomarańczowa
Aleuria zurantia

9 Hubiak pospolity Fomes fomentarius

10 Gałęziak zbity, koralówka zbita Romaria stricta

11 Gąska zielonka Tricholoma equestre

12 Gołąbek brudnożółty
Russula foetens

13 Gołąbek grynszpanowy
Russula aeruginea

14 Gołąbek śmierdzący
Russela foetens

15 Gołąbek wymiotny
Russula emetica

16 Goryczak żółciowy
Tylopilus felleus

17 Goździeniec żółty
Clavaria flova

18 Grzubiec purpurowozarodnikowy
Porphyrellus porphyrosporus
19 Gmatwek dębowy Daedalea quercina

20 Kolczak obłączasty
Hydnum repandum

21 Koźlarz babka
Leccium scabrum

22 Koźlarz czerwony
Lecinum aurantiacum

23 Koźlarz pomarańczowożółty
Lecinum testaceoscabrum

24 Krowiak aksamitny
Coprinus atramentarius

25 Krowiak podwinięty
Paxillus involutus

26 Kurka-pieprznik jadalny
Cantharellus cibarius

27 Kubek prążkowany Cyathus stratus

28 Lakownica lśniąca Ganoderma lucidum

29 Lakówka ametystowa
Laccaria amethystea

30 Lejkowiec dęty
Craterellus carnucopioides
31 Lisówka pomarańczowa
Hygrophoropsis aurantiaca

32 Łuskwiak nastroszony
Pholiota squarrosa


33 Łuszczak zmienny Kuehneromyces mutabilis

34 Łycznik trzonkowy Panellus stipticus

35 Maślak lepki
Sullus aeruginascens

36 Maślak pstry
Sullus variegatus

37 Maślak ziarnisty
Sullus granulatus

38 Maślak żółty
Suillus grevillei

39 Maślanka ceglasta
Hypholoma sublateritium

40 Maślanka wiązkowa
Hypholoma fasciculare

41 Mleczaj chrząstka
Lactarius vellerius

42 Mleczaj rydz
Lactarius delicjosus

43 Mleczaj świerkowy
Lactarius deterrimus Groger

44 Mleczaj wełnianka

45 Muchomor czerwony
Amanita muscaria

46 Muchomor czerwonawy
Amanita rubescens

47 Muchomor mglejarka
Amanita vaginata

48 Muchomor plamisty
Amanita pantherina

49 Muchomór sromotnikowy
Amanita phallodes

50 Muchomor twardawy
Amanita excelsa

51 Opieńka miodowa
Armillariera mellea

52 Pieniążniaca szerokoblaszkowa Megacollybia platyphylla

53 Pieprznik trąbkowy
Cantharellus tubaeformis

54 Pierścieniak grynszpanowy
Stropharia aeruginosa

55 Piestrak jadalny Choiromyces meandriformis

56 Piestrzenica kasztanowa Gyromitra eskulenta

57 Pięknoróg lepki Calocera viscosa

58 Podgrzybek brunatny
Xerocomus badius

59 Podgrzybek zajączek
Xerocomus sunbtomentosus

60 Podgrzybek złotawy Xerocomus chrysenteron

61 Próchnilec gałęzisty
Xylaria hypoxylon

62 Pniorek obrzeżony Fomitopsis pinicola

63 Purchawka chropowata
Lycoperdon perlatum

64 Rycerzyk czerwonozłoty
Tricholomopsis rutilans

65 Smardz stożkowaty Morchella conica

66 Smolucha pomarszczona Ischnoderma trogii

67 Sromotnik bezwstydny
Phallus impudicus

68 Tęgoskór pospolity
Scleroderma aurantium

69 Twardnica bulwiasta Sklerotinia tuberosa

70 Twardzioszek czosnkowy Marasmius alliceus

71 Twardzioszek przydrożny
Marasmius oreades

72 Wilgotnica stożkowa
Hygrocybe conika

73 Wykwit piankowaty Fuligo septica

74 Wzroślak różnobarwny

SĄ RAZEM Z ŁACIŃSKIMI NAZWAMI ;))
wybierz te , które chcesz .
pzdr
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-24T15:11:24+01:00
Borowiki, podgrzybki i koźlarze, rydze, pieprzniki, czubajki, gąski i opieńki,maślak ,kanie,mleczaj,pieczarka boczniak ,twardziak,podblaszek,gąsówka,czernidłak,czubniczek,lakówka pospolita,gołąbek błotny