Stawka VAt przy sprzedarzy obuwia , odzieży i sprzętu sportowego wynosi 22% korzystajac z podanych informacji odpowiedz:
- Jaka jest cena brutto butów cena netto butów to 120 zł

-jaka jest cena netto nart cena brutto nart 570 zł

-Jaka jest cena netto a jaka brutto płaszcza cena brutto zł w tym VAT 55 zł

3

Odpowiedzi

2009-10-28T22:25:56+01:00
1) 120zł * 22% = 120zł * 0,22 = 26,4zł
120zł + 26,4zł = 146,4zł <- cena brutto butów

2) 570zł * 22% = 570zł * 0,22 = 125,4zł
570zł - 125,4zł = 444,6zł <- cena netto nart

3) CENA BRUTTO:
55zł - 22%
x zł - 100%

x = 55zł * 100% / 22% = 5500 / 22 = 250 zł <- cena brutto płaszcza

CENA NETTO:
55zł - 22%
x zł - 100%-22% cena netto = 100% - VAT (22%)

x = 55zł * 78% / 22% = 4290 / 22 = 195zł <- cena netto płaszcza
  • Użytkownik Zadane
2009-10-28T22:27:09+01:00
120 zł + 22% =
120*1,22 = 146,4zł
570- 22% =467.21


brutto: 305zł
305/1,22= 250
netto:250zł
250*1,22=305
305-250=55zł
vat= 1,22/0,22
2009-10-28T22:27:58+01:00
Buty:
x-cenna netto
Cena brutto = x+22%x=x+0,22x=1,22x
120*1,22=146.40 zł
Narty:
1,22x= cena brutto
570/1.22= 467,21 = Cenna netto
0,22x=55
x=250=Cena netto
305= Cenna Brutto