Odpowiedzi

2010-03-24T16:58:52+01:00
Osoby które są bardzo pracowite jak pszczoły pomagają w jakiś sposób innym. Można powiedzieć że wyręczają niektórych w różnych dziedzinach pracy. Osobą pracowitym zależy na tym by pracować a nie tylko odpoczywać. Ci ludzie nie mogą usiedzieć w innym miejscu tylko coś robić. Nie mogą sobie oni pozwolić na jeden dzień przerwy w pracy a co dopiero tydzień.
Mogę powiedzieć że szanuję takie osoby gdyż mają dobre chęci.
2 4 2
2010-03-24T17:07:21+01:00
W społeczne działania na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia Anna Dymna angażowała się na długo przed założeniem własnej Fundacji. Prócz niesienia pomocy indywidualnej, uczestniczyła m.in. w kwestach Obywatelskiego Komitetu Ratowania Krakowa, akcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Stowarzyszenia „Wielkie Serce”, Fundacji „Mam Marzenie”, Fundacji „Nuta Nadziei” i Fundacji „Akogo”. Od 2006 roku jest ambasadorem Stowarzyszenia Debra Polska „Kruchy Dotyk” skupiającego osoby cierpiące na Epidermolysis Bullosa.
W 1999 rozpoczęła współpracę z Fundacją im. Brata Alberta i jej prezesem ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, pomagając m.in. przy realizacjach inscenizacji Teatrzyku „Radwanek”, którego aktorami są osoby niepełnosprawne intelektualnie, mieszkańcy schroniska w podkrakowskich w Radwanowicach. Od tamtej pory, poświęcając swój prywatny czas, reżyseruje i pisze scenariusze do wszystkich przedstawień „Radwanka”. W 2001 roku była także pomysłodawczynią Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana”, którego coroczny finał – dzięki staraniom aktorki - ma miejsce na Dużej Scenie Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Autorem słów Hymnu „Albertiany” jest Czesław Miłosz, muzyki - Abel Korzeniowski. Podczas ceremonii otwarcia uroczystej gali, kiedy w Teatrze Słowackiego unosi się Kurtyna Siemiradzkiego, wykonuje go Chór Młodej Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Rafała Marchewczyka.

We wrześniu 2003 roku założyła w Krakowie Fundację "Mimo Wszystko", funkcję jej prezesa od początku sprawując społecznie. Pierwotnym celem Fundacji było utrzymywanie Warsztatów Terapii Artystycznej i opieka nad ich 26 podopiecznymi, niepełnosprawnymi intelektualnie mieszkańcami Schroniska im. Brata Alberta w podkrakowskich Radwanowicach, którzy, na mocy zmiany przepisów prawnych, utracili prawo do korzystania z Warsztatów Terapii Zajęciowej finansowanych przez budżet państwa.

Obecnie Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” pomaga wielu osobom chorym i niepełnosprawnym w całej Polsce, a także koordynuje pracę wolontariuszy. Organizuje również Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać mimo wszystko” oraz Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana”. Ponadto Fundacja buduje dwa nowoczesne ośrodki rehabilitacyjno-terapeutyczne: „Spotkajmy się” w nadbałtyckim Lubiatowie i „Dolinę Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach.

Od 5 maja 2009 reklamuje bransoletkę "powiedz TAK transplantologii".

Anna Dymna zasługuje na szacunek, gdyż działa na korzyść ludziom chorym i potrzebującym pomocy.
2 4 2
2010-03-24T17:50:28+01:00
Są dwa rodzaje ludzi pracowitych jak pszczoła: albo są oni pracocholikami, albo pomagaja oni potrzebującym ludziom.
Jednym z tych, którzy pomagają innym ludziom jest Janusz Świtaj.
jakiś czas temu jego prośba wstrząsnęła całą Polską, gdyż prosił on prezydenta o eutanazję, jednak dzięki sąsiadom i przyjaciołom odzyskał wiarę w siebie i wyzdrowiał. Chcąc sie odwdzięczyć teraz pomaga innym.