Odpowiedzi

2010-03-24T17:18:10+01:00
2,50 zł - tyle płaci za jedną różę
5,20 zł - za tyle sprzedaje jedną różę
1000zł - tyle inwestuje

5,20-2,50=2,70 - tyle zarabia na jednej róży
1000:2,5=400 róż - tyle kupiła za 1000zł

Jeżeli na jednej róży zarabia 2,7, to na 400 różach:
2,7*400=1080zł

ODP.: Inwestująć 1000zł w tą transakcję pani Agata zyska 1080zł.
2010-03-24T17:19:01+01:00
1000 zł/2,50 = 400 sztuk
400*5,2 = 2080 zł
2080 zł - 1000 zł = 1080 zł
Odp. Pani Agata zarabia 1080 zł.
2010-03-24T17:19:34+01:00
Inwestuje 1000 zł
cena zakupu 1 róży 2,5 zł

Kupuje:
1000:2,5=400 szt. róż

Sprzedaję 400 szt.
cena sprzedaży 1 róży 5,20
400x5,20=2080 zł Utarg

Zysk:
Utarg-inwestycja=2080-1000=1080 zł Zysk

Odp.
Inwestując 1000 zł Pani Agata zarabia na czysto po zwrocie inwestycji 1080 zł.
pozdrawiam:)