Karma dla kotów Miau sprzedawana jest w dwóch rodzajach opakowań 8 kilogramów karmy kosztuje 30zł a 5 kilogramów karmy kosztuje 22zł
a)O ile droższy jest 1 kilogram karmy w mniejszym opakowaniu od 1 kilograma karmy w większym opakowaniu.
b)Zmieszano karmę z opakowania 8 kilogramowego z karmą z opakowania 5 kilogramowego .Jaki jest koszt 1 kilogram tej mieszanki.
PS) pliz pomuszcie nie wiem kompletnie a pierwszą odpowiedz daje jako najleprzą

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-24T18:30:45+01:00
8 kg------30zł
1kg-------x
x=30:8
x=3,75 zł kosztuje kg karmy w większym opakowaniu

5kg------22zł
1kg------x
x=22:5
x=4,40 zł kosztuje 1 kg karmy w mniejszym opakowaniu

4,40-3,75=0,65 o tyle droższy jest 1 kg karmy w mniejszym opakowaniu
b)
8+5=13kg
30+22=52 zł
13kg------52 zł
1kg--------x
x=52:13
x=4,00zł - tyle kosztuje 1 kg tej mieszanki
2 5 2
2010-03-24T18:33:03+01:00
A.)8kg-30zł
1kg-xzł
x=1*30/8=3.75 karma za 30 zł
5kg-22zł
1kg-xzł
x=1*22/5=4.4 druga karma
4.4-3.75=0.65 droższa
b.)13-52zł
1-xzł
x=1*52/13=4
odp. jeden kilogram karmy będzie kosztował 4 zł
1 5 1