Miesięczny budżet rodziny państwa Pieniążek w lutym 2009 roku wymynosi 3200 zł . Rozkład wydatków był następujący
opłaty 0,3
rozrywka 0,05
lekcje muzyki na Skrzypcahc Krzysia 0,1
dodatkowe wydatki 0,15
jedzenie 0,4

1. Krzyś miesięcznie ma 8 lekcji gry na skrzypcah . Ile kosztuje jedna lekcja ?
2. W styczniu państwo Pieniążek wydali 3/4 swojego miesięcznego bydżenu na opłaty oraz jedzenie ( budżet styczniowy również wyniósł 3200zł ). O ile złotych mniej wydali oni na jedzenie i opłaty w lutym niż w styczniu
3. Państwo Pieniążek pieniądze przeznaczyli na dodatkowe wydatki w lutym wydali na malowanie mieszkania Ile litrów farby mogli kupić jeżeli za 1 litr kosztuje 12,60 ?

2

Odpowiedzi

2010-03-24T18:43:48+01:00
Opłaty : 0,3×3200=960 zł
rozrywka : 0,05×3200=160 zł
lekcje gry na skrzypcach dla Krzysia: 0,1×3200=320
dodatkowe wydatki: 0,15×3200=480
jedzenie: 0,4×3200=1280

2010-03-24T18:45:03+01:00
1.
3200*0,1=320 zł tyle wydają miesięcznie
320 :8=40 tyle kosztuje 1 lekcja
2.
3/4*3200=2400 zł - wydali w styczniu na opłaty i jedzenie
0,4*3200+0,3*3200=1280+960=2240 wydali w lutym na opłaty i jedzenie
2400-2240=160 - o tyle mniej wydali w lutym
3.
0,15*3200=480 zł - tyle przeznaczają na dodatkowe wydatki
480 :12,60=38,09 =38 tyle litrów farby mogli kupić


myśle że pomogłem i licze na naj
4 4 4