Miesięczny budżet rodziny państwa Pieniążek w lutym 2009 roku wymynosi 3200 zł . Rozkład wydatków był następujący
opłaty 0,3
rozrywka 0,05
lekcje muzyki na Skrzypcahc Krzysia 0,1
dodatkowe wydatki 0,15
jedzenie 0,4

1. Krzyś miesięcznie ma 8 lekcji gry na skrzypcah . Ile kosztuje jedna lekcja ?
2. W styczniu państwo Pieniążek wydali 3/4 swojego miesięcznego bydżenu na opłaty oraz jedzenie ( budżet styczniowy również wyniósł 3200zł ). O ile złotych mniej wydali oni na jedzenie i opłaty w lutym niż w styczniu
3. Państwo Pieniążek pieniądze przeznaczyli na dodatkowe wydatki w lutym wydali na malowanie mieszkania Ile litrów farby mogli kupić jeżeli za 1 litr kosztuje 12,60 ?

3

Odpowiedzi

2010-03-24T18:48:37+01:00
1.
(0,1*3200):8=320:8=40 zł-kosztuje 1 lekcja
2.
3/4*3200=2400 zł wydali w styczniu
0,3*3200 + 0,4*3200=960+1280=2240 -wydali w lutym
2400-2240=160 -o tyle mniej wydali w lutym
3.
(0,15*3200):12,6=480:12,60=38,09=38 l farby mogli kupić
12 4 12
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-24T18:51:37+01:00
Miesięczny budżet rodziny państwa Pieniążek w lutym 2009 roku wymynosi 3200 zł . Rozkład wydatków był następujący
opłaty 0,3
rozrywka 0,05
lekcje muzyki na Skrzypcahc Krzysia 0,1
dodatkowe wydatki 0,15
jedzenie 0,4

1. Krzyś miesięcznie ma 8 lekcji gry na skrzypcah . Ile kosztuje jedna lekcja ?
3200*0,1=320 320/8=40zł-lekcja
2. W styczniu państwo Pieniążek wydali 3/4 swojego miesięcznego bydżenu na opłaty oraz jedzenie ( budżet styczniowy również wyniósł 3200zł ). O ile złotych mniej wydali oni na jedzenie i opłaty w lutym niż w styczniu
3200*0,75=2400-styczeń
3200*0,7=2240-luty
2400-2240=160
3. Państwo Pieniążek pieniądze przeznaczyli na dodatkowe wydatki w lutym wydali na malowanie mieszkania Ile litrów farby mogli kupić jeżeli za 1 litr kosztuje 12,60 ?
3200*0,15=480
480/12,60=38,09=38 litrów
13 4 13
2010-03-24T19:20:36+01:00
1.
0.1*3200zł :8=40zł

2.
3/4*3200zł- 0.7*3200zł=160zł

3.
0.15*3200zł=480zł
480zł : 12.60zł= 38 reszty 1.2
odp:Mogli kupić 38 litrów fafarby.
6 2 6