Odpowiedzi

2010-03-24T19:25:08+01:00
Adwent- w czasie adwentu człowiek staje się radosny, gdyż czeka na przyjście Pana. Nasze myśli biegną ku Bożemu Narodzeniu- oczekujemy świąt poprzez modlitwę, roraty.
Jednocześnie nasze myśli biegną ku przyszłości- przypominamy sobie, że jezus kiedyś ponownie przyjdzie na Ziemię, by usunąć zło a rozsiać dobro, miłość i zaufanie.

B.Narodzenie- to czas szczególny: wspomnienie ważnego wydarzenia religijnego, czas odpoczynku, spotkań z bliskimi i rodziną. Człowiek jest myślami daleko, myśli o swojej rodzinie z którą życie jest pięknę i wesołe. Człowiek myśli o Jezusie który przyszedł na świat w nienjlepszych warunkach, a jednak jest szczęśliwy, gdyż jest blisko rodziny i rozprzestrzenia na świecie dobro.

Wielki post.- w tym czasie człowiek myśli o Chrystusie, który za nas cierpi, za nas umarł na krzyżu. Oczekuję Jego zmartwychwstania i modli się przepraszając Boga za wszystko.
Grzeszni ludzie myśli o nawróceniu i odnowie swojego ducha. W tym czasie człowiek myśli o dobrych rzeczach, wie, że musi robić dobrze, modlić się i przeżywać ból i cierpienie wraz z Jezusem, aby poteb Chrystus zmartwychwstał.
2010-03-24T19:48:22+01:00
Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Jest wyjątkowym czasem dla chrześcijan. Rodzi radość i przygotowuje nas do przyjścia Zbawiciela. Święta Bożego Narodzenia, są szczególnie upodobane przez dzieci. Po długim oczekiwaniu wreszcie następuje upragniony dzień-wigilia. Łamiemy się opłatkiem, wybaczamy krzywdy wyrządzone przeciwko nam, a także jesteśmy obdarowywani prezentami i my sami mamy przyjemność darowania. To szczególne święta. Pełne magii, wyjątkowości. Jedyne w swoim rodzaju.
Święta Wielkanocne są pełne wiary, nadziei i miłości. Przygotowujemy się do nich w czasie Wielkiego Postu. To czas pokuty i postanowień.Do dobrego przeżycia tego czasu pomagają nam modlitwa, post i jałmużna. W niedziele Wielkiego Postu odprawiane są Gorzkie Żale, a w piątki - nabożeństwa Drogi Krzyżowej.Kościół katolicki uznaje Święto Wielkanocne za najważniejsze w roku.Z okresem Świąt Wielkanocnych wiąże się wiele tradycji:lany poniedziałek nazywany również Śmigusem -dyngusem,robienie pisanek lub wydmuszek.uwielbiany przez maluchy zając, który przynosi różne słodkości.
Każde święta są inne, ale niosą z sobą dużo radości. Ważne żeby były spędzane wśród rodziny i bliskim nam osobom, aby wspólnie móc się nimi cieszyć i dostrzec ich wyjątkowość.
1 5 1