Odpowiedzi

2009-10-29T15:44:04+01:00
58 zł - tyle pieniędzy zapłacono
14 zł * 2 = 28 zł
58 zł - 28 zł = 30 zł
Czyli wzięto 2 kg ciastek po 14 zł i 3 kg ciastek po 10 zł.
1 3 1
2009-10-29T15:45:43+01:00
X-ilość ciastek po 10zł/kg
y-ilość ciastek po 14zł/kg

x+y=5
10x+14y=58

x=5-y
10(5-y)+14y=58

x=5-y
50-10y+14y=58

x=5-y
4y=58-50

x=5-y
4y=8 /4

x=5-y
y=2

x=5-2
y=2

x=3
y=2

odp:Zmieszano 3kg ciastek po 10zł i 2kg ciastek po 14zł.
2 3 2
2009-10-29T15:53:02+01:00
1 rodzaj ciastka-10zł za 1kg
2 rodzaj ciastka-14zł za 1kg
5kg mieszanki-58zł

3*10zł=30zł - 3kg 1 rodzaju ciastka
2*14zł=28zł - 2kg 2 rodzaju ciastka
30zł+28zł=58zł
3kg+2kg=5kg

Odp.Z pierwszego rodzaju ciastka wzięto 3kg, a z drugiego rodzaju ciastka 2kg.