Odpowiedzi

2010-03-24T20:05:31+01:00

Za 2 zeszyty i dwa flamastry zapłacono 20 zł. Za 2 zeszyty i 6 flamastrów zapłacono 26 zł. Jaka jest cena jednego flamasrta a jaka jednego zeszytu.

2z+2f=20
2z+6f=26
czyli za 4f=6
1f=1,50 zł

2z+3=20
2z=17
z=8,50zł

zeszyt kosztuje 8,50zł, a flamaster 1,50zł
2010-03-24T20:08:26+01:00
2x + 2y = 20
2x + 6y= 26

x= 10-y
2(10-y) + 6y= 26

x= 10-y
4y = 6 / :4

x=10 - y
y= 1,5 zł

x= 10 - 1,5
x= 8,5 zł

Odp Zeszyt kosztował 8,50 a flamaster 1,50