Odpowiedzi

2010-03-24T21:02:45+01:00
Rekolekcje wielkopostne.
Czas, w którym mogę beztresowo wstac rano i pójsc przywitac się z Bogiem. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne pozwoliły mi uświadomic, że w tym ciągłym chaosie i bieganienie za pieniędzmy czy dobrymi ocenami jest miejsce dla Boga. Bardzo ważne miejsce, któremu trzeba poświęcic czas i odpowiedni szacunek. Czas rekolekcji wzbudził we mnie pokorę i bliskosc z Bogiem.

Good luck :)
5 4 5
2010-03-24T21:06:46+01:00
„Rekolekcje dały mi to, że zmieniłem się pod kilkoma względami:
- staram się być miłym dla ludzi, tak jak mówił Jezus;
- staram się podążać drogą Boga.
Te rekolekcje wpłynęły na mój umysł kojąco i uzmysłowiły mi, że trzeba kochać wszystkich i przebaczać, tak jak robił to Ojciec Święty Jan Paweł II.
Trzeba się cieszyć, że tak pięknie jest na ziemi.
Będę podążała drogą Jezusa, nie będę taka jak kiedyś, gdyż uzmysłowiłam sobie, że życie jest krótkie. Ciągle powtarzam sobie słowa: „Spieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą".
Mam nadzieję, że ciągle będę szła drogą Jezusa".

3 2 3
2010-03-24T21:07:38+01:00
Rekolekcje wielkopostne dały mi możliwość uczestnictwa w zbawieniu, które się obecnie dokonuje. Dzięki nim mogę znaleźć w sobie błędy i poprawić je; rekolekcje są to swoiste lekcje, na których uczymy się być doskonałymi od samego Boga i Pana Jezusa. Przebaczamy winy swoim bliźnim, wlewamy do duszy i serca radosne tchnienie boże, które każe nam unikać zła i czynić wyłącznie dobro.
Rekolekcje są czasem pokuty. Możemy skorzystać z sakramentu spowiedzi, szczerze wyznać swoje nieprawości i wypełnić pokutę. A potem iść i głosić Dobrą Nowinę, że Jezus żyje cały czas, wystarczy Go dostrzec w innym człowieku...
15 4 15