Odpowiedzi

2009-10-29T17:22:57+01:00
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - fundacja charytatywna, której podstawowym celem zgodnie ze statutem jest: "działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej".

Najbardziej znaną formą działalności fundacji jest coroczna, ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, nazywana Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podstawowym elementem Finału jest granie "wielkiej orkiestry", czyli odbywające się w całym kraju (a także poza granicami) koncerty muzyczne, z których dochód przeznaczany jest na cele Fundacji. W czasie finału organizowanych jest również wiele innych form zbiórki funduszy, z których najważniejsza jest publiczna kwesta na ulicach miast prowadzona przez szerokie rzesze wolontariuszy. Zgromadzone pieniądze są za każdym razem przeznaczane na z góry ustalone cele związane z ochroną zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci.
13 3 13
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-29T17:23:01+01:00
O Fundacji
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej powstała w 1991 roku jako największa pod względem kapitału fundacja w Europie Środkowowschodniej. Działalność Fundacji polega na wspieraniu projektów służących polsko-niemieckiemu porozumieniu.
Wśród 6 600 dofinansowanych projektów było wiele inwestycji budowlanych realizowanych w Polsce. Powstały miejsca spotkań młodzieży, domy pomocy socjalnej, biblioteki. Dotacje FWPN pozwoliły ponadto na uratowanie wielu zabytków stanowiących dziedzictwo europejskie oraz wspólne polsko-niemieckie. FWPN wsparta m.in. prace remontowe w Zamku Krzyżackim w Malborku, prace restauratorskie w Zamku Królewskim na Wawelu, remont Arkad Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie.
Kilka ośrodków akademickich wzbogaciło się o nowe budynki dydaktyczne, w tym Uniwersytet Wrocławski, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie i Akademia Muzyczna w Poznaniu. Dzięki środkom Fundacji przebudowano Teatr Nowy w Poznaniu oraz wyremontowano Teatr Polski we Wrocławiu.
Od 2001 roku Fundacja skupia się na wymianie kulturalnej i naukowej pomiędzy naszymi krajami.
10 3 10
2009-10-29T17:29:34+01:00
FUNDACJA PAJACYK

Fundacja "pajacyk" jest to fundacja zajmująca się zbieraniem pieniędzy na posiłek dla niedożywionych dzieci w szkołach i świetlicach. Wystarczy 2,50zł aby zapewnić dziecku ciepły posiłek. Fundacja aktualnie dożywia 1 151 w 62 placówkach. Partnerzy programu : BP, Bank Zachodni WBK, pryzmat i inni... .
to tak krótko.
9 3 9